Počet přístupů

Dnes 8

Včera 42

Týden 181

Měsíc 537

Celkem 83146

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

O mizejícím podchodu pod tratí.

Někdy začátkem roku 2013 jsem se náhodou dozvěděl, že v rámci budování třetího železničního koridoru, v místech, kde trať překonává Vejprnickou ulici, má dojít k zasypání funkčního podchodu pod tratí, s tím, že tato část bude nahrazena (ani ne polovičním) chodníčkem, který bude těsně navazovat na stávající velmi frekventovanou silnici. Velmi mne pobouřilo, že se má zasypat něco, co zde bez problému fungovalo desítky let ke spokojenosti všech, kdo chodili z oblasti rodinných domků na tramvaj,  která je právě za tratí.

 


 

podchod v listopadu 2013

Okamžitě jsem začal pátrat, zda se má nová informace zakládá na pravdě. Pátrání jsem začal na SDC (správě železniční dopravní cesty). Tam jsem zjistil, že se má tunel skutečně zasypat. Vyžádal jsem si tedy stavební povolení a další dokumenty, kde jsem však o zasypání nic nenašel. Obrátil jsem se jako opoziční zastupitel (Plzeňská aliance) Městského obvodu Plzeň 3 na starostu (ODS) a místostarostu (ČSSD) našeho obvodu s tím,  zda o tom vědí. Po nějaké době jsem se od místostarosty dozvěděl, že se zasypáním tunelu souhlasil.

Po poradě v Plzeňské alianci, která mne jednoznačně podpořila, jsem se několikrát snažil, aby k zasypání nedošlo. Nicméně moudré vedení obvodní i městské radnice (ODS+ČSSD) rozhodlo, že na svém stanovisku nebude nic měnit kvůli několika lidem, kteří tudy chodí na tramvaj nebo zde jezdí na kole. Jejich argumentem bylo to, že je pod tratí na druhé straně silnice dost místa pro podchod trati a každý jistě v ranní a odpolední špičce zvládne přebíhat přes rušnou silnice a to hned dvakrát.

 

Nechápu, jak vedení obvodu a města může takto rozhodnout, kdy je tam od toho, aby bránilo především zájmy občanů, kteří je volí. A zájmem občana jistě není přebíhat zbytečně frekventované ulice, nebo chodit na úzkém chodníčku u cákajících aut v případě deště nebo sněhové břečky, když stávající stav - tj. průchod klidným vymalovaným a osvětleným tunelem - byl zcela vyhovující.

 

Od začátku roku uběhlo hodně času a nyní začátkem prosince je možno již jen konstatovat, že tunel pro pěší se zaváží a zazdívá!?!?!

 

Za Plzeňskou alianci člen zastupitelstva MO Plzeň 3 Ing. Pavel Stelzer.

 

Podchod v listopadu 2013Zavážení a zazdívání prosinec 2013Úzký chodník, který je hned vedle vozovkyZavážení průchoduCelkový pohled