Počet přístupů

Dnes 5

Včera 34

Týden 39

Měsíc 816

Celkem 82516

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Koalice Společně za Plzeň se rozrostla o Starosty a nezávislé (STAN)

Celostátní uskupení komunálních politiků Starostové a nezávislí (STAN) vstoupilo do koalice Společně za Plzeň, která již zahrnuje Plzeňskou alianci, Českou pirátskou stranu, politické hnutí Změna a Stranu zelených.


Připojení Starostů a nezávislých do koalice Společně za Plzeň je jejím několik týdnů připravovaným posílením. Potvrzuje se tak význam role, kterou bude Společně za Plzeň hrát v říjnových komunálních volbách,“ komentuje rozšíření koalice její lídr a kandidát na primátora Petr Vaněk.

„Pro hnutí Starostové a nezávislí je základní prioritou podpora občanů a sdružení, která chtějí zlepšovat naše města a obce. Komunální koalice Společně za Plzeň nabízí řadu nezávislých osobností, které spojuje velmi dobrý volební program přibližující město Plzeň jeho obyvatelům,“vysvětluje důvody přistoupení ke koalici Pavel Čížek, předseda Krajského výboru STAN a dlouholetý starosta Spáleného poříčí.

„Tlak na transparentnost veřejné správy nebo důraz na koncepční rozhodování o rozvoji měst, to jsou jen některá z témat, kterými STAN hladce zapadá do již zveřejněného návrhu programu Společně za Plzeň, obzvláště pak oceňujeme rozsáhlou praktickou zkušenost STANu z komunální správy,“ uvádí Petr Vaněk a dodává, že z této zkušenosti může těžit nejenom koalice, ale hlavně město Plzeň a její obyvatelé.

Podle Pavla Čížka koalice Společně za Plzeň „nabízí řadu nezávislých osobností, které spojuje velmi dobrý volební program. Sdružení podporuje rozvoj veřejné a cyklistické dopravy, klade důraz na otevřenost veřejného prostoru, nechce vést tranzitní dopravu centrem města, hodlá plánovat novou tvář Plzně za pomoci špičkových architektů a tyto plány podrobně konzultovat s občany. Na novou úroveň chce pozvednou podporu kultury a sociální péče. Přináší návrhy na podporu vzdělávání i podporu začínajících podnikatelů. Za zásadní považuje obnovu parků a městské zeleně. To vše koresponduje s prioritami STANu.“

„Společnou kandidátní listinu do Zastupitelstva města Plzně a do zastupitelstev městských obvodů podáme během pondělka,“ uvádí Petr Moravec, volební zmocněnec koalice Společně za Plzeň.

Petr Vaněk, kandidát na primátora koalice „Společně za Plzeň“
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pavel Čížek, předseda Krajského výboru STAN, starosta Spáleného Poříčí
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Koalice „Společně za Plzeň“
Plzeňská aliance
Česká pirátská strana
politické hnutí Změna
Starostivé a nezávislí
Strana zelených
a
Petr Vaněk, nezávislý koaliční kandidát na primátora

Web: www.spolecnezaplzen.cz/
Facebook: www.facebook.com/SpolecneZaPlzen